Ортодонтія
Ортодонтія – напрямок в стоматології, який спеціалізується на лікуванні дефектів щелеп та нерівностей зубного ряду. Для цього використовуються брекет-системи, пластини, капи, інші ортодонтичні апарати.
На жаль, у багатьох дітей і дорослих помітні нерівності зубів, які приносять їм як фізичний, так і естетичний дискомфорт. На щастя, сьогодні вирівнювання прикусу можливе в будь-якому віці завдяки професійним лікарям-ортодонтам, які проводять спеціальні маніпуляції для корекції зубів.
На консультації у лікаря ортодонта Dnipro Dental Ви зможете дізнатися більше про усі методи, і переконатися, що вже скоро ви будете розглядати в дзеркалі свою нову чудову посмішку.
Завдання ортодонтії
Ортодонтія у Дніпрі працює, аби виконати такі завдання:
Встановлення причин порушення зубощелепних патологій, визначення методів їх вирішення.
Створення рівного зубного ряду.
Виправлення патологій прикусу.
Створення красивої посмішки.
Профілактика зміщення зубів під час розвитку, травм, втручань.
Ортодонтія – це не лише про естетику посмішки. Так, безперечно, рівний зубний ряд, правильний фізіологічний прикус додають впевненості в собі, роблять людину більш привабливою. Але проблема нерівності зубів набагато глибша, ніж просто візуальний дефект.
Зубощелепні аномалії можуть спровокувати виникнення різних проблем у ротовій порожнини, це і карієс, і гінгівіт, і пародонтит, руйнування зубів та їх випадіння. До того ж, турбують постійні запалення ЛОР-органів: гайморити, риніти, синусити, через анатомічні особливості людського організму.
Коли ви починаєте свій шлях ортодонтичного лікування, пам’ятайте, результат вас точно задовольнить. Ви позбудетесь не однієї проблеми, і відчуєте значне полегшення!
Як проходить консультація лікаря-ортодонта
У Клініці Dnipro Dental у Дніпрі працюють досвідчені фахівці, з багаторічним стажем. Будь-яка консультація починається з розмови з пацієнтом. Стоматолог уважно вислухає усі скарги, що Вас турбують, побажання, мету, яку ви хочете досягти лікування.
Лікар-ортодонт перевіряє симетрію обличчя, розмір і положення щелеп у звичайному розслабленому стані пацієнта. Далі огляд ротової порожнини: стоматолог оцінює як м’які тканини, так і зубний ряд (наявність деформацій, тріщин, нашарувань, нерівностей ряду).
У разі, якщо ортодонт не виявив жодних відхилень, він дає рекомендації з приводу профілактики та правильної гігієни ротової порожнини, призначить наступний огляд, через певний період часу.
Лікар-ортодонт також може порадити Вам звернутись до стоматолога іншого спрямування (наприклад терапевтичного профілю чи пародонтолога), якщо виявив проблеми у ротовій порожнині, які вимагають лікування.
Якщо пацієнт потребуватиме ортодонтичного лікування, на консультації буде складений план діагностики. Насамперед це знімки щелеп (панорамна рентгенографія, комп’ютерна томографія тощо).
У нашій стоматологічній клініці є повний спектр необхідних процедур, тому для того щоб пройти повноцінну діагностику, вам не потрібно буде витрачати свій час та зусилля. І до іншого, це економить кошти, бо ціни на ортодонтичне лікування та діагностику у Клініці Dnipro Dental у Дніпрі.
Тоді, коли діагностика виконана, складається індивідуальний план лікування для Вас і наш лікар-ортодонт буде проходити цей шлях, звичайно, з Вами.
Ціна ортодонтичного лікування може бути різною, залежно від обраної системи вирівнювання зубів.
Що необхідно для діагностики ортодонтичних захворювань
Стандартний перелік досліджень не дуже об’ємний. Ортодонт призначить усе необхідне під час консультації. Перед проведенням лікування зазвичай необхідно виконати:
Рентгенологічне дослідження зубощелепного апарату, скронево – нижньощелепного суглобу. Ортопантомограма, телерентгенограма.
Комп’ютерна томографія.
Підготовка до лікування в ортодонта
Ортодонтія у Дніпрі – це довгий шлях до ідеальної посмішки, тому кожен крок на цьому шляху є важливим, від цього залежить його успіх.
Спочатку пацієнт проходить консультації ортодонта та стоматолога-терапевта, для того щоб оцінити клінічну ситуацію, встановити діагноз та, обов’язково, виявити проблемні місця, які потрібно скоригувати до початку лікування ортодонтом.
Пацієнт проходить повноцінну діагностику, на основі якої і буде встановлено індивідуальний план лікування.
Пацієнтові роблять професійну гігієну ротової порожнини і готують тканину зубів до встановлення ортодонтичних конструкцій.
Що потрібно зробити до початку лікування в ортодонта
В процесі ортодонтичного лікування залучається і безпосередньо зуби, і навколишні тканини.
Перед початком лікування санація порожнини рота є надважливим етапом. Це комплекс лікувальних процедур, які можуть включати лікування карієсу, пульпіту, пародонтиту, будь-яких запальних осередків.
Також, лікар-ортодонт приймає рішення (згідно результатів додаткових методів обстеження) про видалення зубів мудрості. Вони можуть заважати не лише фіксації ортодонтичних конструкцій, але й не давати їм зміщувати зуби у правильну позицію. Вони займають простір у ротовій порожнині, який необхідний для руху зубного ряду.
Показання до ортодонтичного лікування
Чи потрібне вам лікування у ортодонта може визначити стоматолог на консультації. Він призначить додаткові методи обстеження, чітко та коректно встановить діагноз і тоді приймається рішення про те, яке лікування буде найбільш ефективним.
Захворювання, при яких доцільна ортодонтія:
- Порушення зубного ряду. Внаслідок неправильного розташування зубів, втраті частини тканини зуба, зубний ряд нерівний, є проміжки різних розмірів.
«Нашарування» зубів один на одного – зуби надто тісто стоять, через це виникають порушення їх цілісності, частіше розвивається карієс, неможлива достатня повноцінна гігієна зубів та міжзубних проміжків.
Різні види порушення прикусу:
Дистальний прикус – передні зуби верхньої щелепи надто виступають вперед.
Відкритий прикус – при змиканні щелеп, зуби не змикаються повноцінно, між верхнім та нижнім рядами утворюється щілина.
Перехресний прикус – виражається в нерівномірному розвитку щелеп у пацієнта. В такому випадку зуби можуть перетинатися як в бічній, так і в передній частині.
Мезіальний прикус – зуби нижньої щелепи надто виступають вперед, перед верхньою.
Глибокий прикус – при змиканні щелеп, верхні зуби накривають нижні приблизно на 50%.
Будь-яку з цих патологій може бути видно неозброєним оком, проте часто візуальний дефект розвинений не так яскраво, проте порушення розташування зубів чи зміна прикусу можуть спричиняти розвиток захворювань у ротовій порожнині, пошкоджувати власні тканини, спровокувати загострення хронічних хвороб.
На консультації, ортодонт обов’язково встановить чи є у вас порушення і призначить ефективну терапію, аби здорові зуби були у вас щодня!
Протипоказання для лікування ортодонтом
Іноді, носіння ортодонтичних конструкцій може бути небезпечним при певних станах ротової порожнини та зубів. Лікар обов’язково проводить ретельну діагностику, щоб визначити чи можливо провести ортодонтію ефективно.
Абсолютними протипоказаннями для лікування у сфері ортодонтії є наявність онкологічних захворювань, інфекційних захворювань (туберкульоз, дифтерія тощо), при вираженому бруксизмі, психічних розладах, які заважають повсякденній діяльності людини.
Вирішується питання про лікуванням ортодонтом при пародонтиті. Якщо є можливість та терапія ефективна, спочатку потрібно пролікувати патології пародонту.
Види ортодонтичного лікування
В ортодонтії існують спеціалізовані конструкції різної будови, які по загальному принципу схожі. Вони створюють помірний тиск на зуби, формують їх правильне положення, фіксують у ньому протягом певного часу та тим самим ефективно нормалізують прикус, роботу м’язів, розташування зубів у ряді.
Є декілька видів найпоширеніших конструкцій:
Брекеты. Незнімні конструкції, які за допомогою спеціального клею фіксуються на кожен зуб. До кожного брекета кріпиться дуга, яка і буде вирівнювати положення зубів, створюючи тиск на них та повільно переміщуючи у коректне місце. Вони є металеві та керамічні, вестибулярні – ті, що фіксуються на передній поверхні зубів та лінгвальні брекети – ті, що кріпляться до внутрішньої поверхні зубів.
Капи або елайнери. Знімні конструкції, які можна знімати під час чищення, для лікування зубів. Вони прозорі і практично непомітні на зубах, м’яко впливають на зубний ряд, спрямовують зуб у потрібне положення.
Догляд за зубами під час ортодонтичного лікування
Після встановлення ортодонтичних конструкцій настає важливий і відповідальний етап лікування.
Основними завданнями пацієнта є ретельний щоденний догляд за ротовою порожниною та дотримання рекомендацій стоматолога-ортодонта.
Обов’язково ретельно очищуйте ротову порожнину після кожного прийому їжі. Не шкодуйте на це часу і зусилля, адже емаль зубів стає більш вразливою у цей час.
Використовуйте спеціальний йоржик, щоб очистити важкодоступні місця, іригатор та зубну нитку для міжзубних проміжків.
Ополіскувачем полоскати ротову порожнину після всіх маніпуляцій. Це додає свіжості диханню та вимиває усі залишки їжі та бактерій у роті.
Не нехтуйте цими правилами, адже це ваша зона відповідальності за бажаний результат лікування!
Строки лікування
Точну тривалість ортодонтичного лікування неможливо прорахувати без консультації. План лікування індивідуальний і воно може тривати від декількох місяців, до декількох років.
Лікар-ортодонт визначає тривалість залежно від вибраного методу терапії, віку пацієнта, складності клінічної ситуації. Головне – чудовий результат, який буде тішити не тільки пацієнта, але й стоматолога!
Важливо дотримуватись усіх рекомендацій стоматолога-ортодонта, від цього теж залежить тривалість лікування.
Чому не варто відкладати ортодонтичне лікування
З часом, на жаль, проблеми з прикусом, можуть лише посилюватись. Чим людина живе з ортодонтичними дефектами, тим більш незворотні зміни можуть виникати.
Здорові зуби будуть частіше вражатися карієсом, різними інфекціями, може розвиватись стійка деформація обличчя, дискомфорт і психологічні проблеми.
Ідеально проводити ортодонтичне лікування у дитячому віці, тоді воно найбільш ефективне, швидке та відносно просте.
Якщо ви не виправили дефекти у ранньому віці – не страшно!
Сучасний етап розвитку ортодонтії дозволяє проводити лікування пацієнтів будь-якого віку ефективно. Але пам’ятайте, чим раніше почати цей шлях – тим краще! Не відкладайте похід до ортодонта на потім!
Переваги ортодонтичного лікування
Рівний зубний ряд і правильний прикус – надають впевненості в собі і підвищують рівень щастя у пацієнтів.
Ортодонтія – це про здорові природні зуби. Ідеальну посмішку можна створити і без вінірів чи коронок. З Вашими власними рівними зубами це реально.
Виправлення прикусу усуває важкодоступні місця для лікування, в них рідше розвивається запальні і деструктивні процеси.
Усунення дефектів прикусу дозволяє покращувати функціонування всього зубо-щелепного апарату, пацієнт вільно жує, розмовляє, п’є та в нього відсутні деформація обличчя.
Чому пацієнти обирають Клініку Dnipro Dental
Лікування в ортодонта – довгий процес і головне у ньому командна робота стоматологічної клініки та пацієнта. У всіх одна мета: подарувати бездоганну посмішку. Пацієнт має довіряти своєму ортодонту, а візити у стоматологію повинні бути комфортними.
Ми тут, щоб допомогти, коли ми вам потрібні
Всі наші лікарі мають досвід роботи більше 15 років. Крім того, наші стоматологи продовжують навчатися та підвищувати свою кваліфікацію на профільних курсах та тренінгах.
Оптимальний час щоб почати ортодонтичне лікування визначається індивідуально для кожного пацієнта лікарем-ортодонтом.
У більшості випадків ідеальний вік для виправлення неправильного прикусу і вирівнювання зубів – 9-11 років. Це період активного росту дитини та формування прикусу, протягом якого ортодонтичне лікування дасть найбільш швидкий і сприятливий результат.
– вид зубощелепної аномалії.
Має значення чи у вас є проблема лише «нерівних зубів» чи є порушення прикусу, захворювання щелепового суглобу, зміна положення щелеп та розміру кісток.
– ступінь вираженості проблеми.
Деякі незначні відхилення і «нерівні зубів» можуть самі виправитись по мірі росту дитини, особливо у віці 8-9 років.
– стан емалі зубів та рівень гігієни порожнини рота.
Якщо емаль зубів ослаблена або ушкоджена краще спочатку провести її профілактичне укріплення перед фіксацією брекетів. Щодо гігієни – якщо дитина погано чистить зуби підвищується ризик відклеювання брекетів і розвитку карієсу навколо них, тому ми у «Стоматологічній клініці професора Ельвіри Безвушко» радимо відкласти ортодонтичне лікування нерівних зубів і спочатку провести навчання техніці правильного домашнього чищення зубів та прослідкувати як дитина буде справлятись самостійнно.
– загальний фізичний розвиток пацієнта.
Найкраще розпочати ортодонтичне лікування у підлітковому віці перед початком гормональних змін і періодом інтенсивного фізичного розвитку і росту.
– його бажання або небажання носити ортодонтичний апарат (усвідомлення необхідності лікування, мотивація, які напряму будуть впливати на виконання всіх рекомендацій лікаря і дотримання режиму носіння знімних апаратів – пластинок).
Частою причиною скупченості і неправильного тісного положення зубів у дітей і дорослих є невідповідність розмірів щелеп до розміру зубів (щелепа звужена і зуби не поміщаються, стають «криві»). У ряді випадків, нерівні зуби можна виправити шляхом розширення зубного ряду.
Але іноді цього є недостатньо і видалення деяких постійних зубів є єдиною можливістю успішного ортодонтичного лікування. Це необхідно в тих випадках, коли недостатньо місця у щелепі для правильного рівного розміщення всіх зубів або коли видалення окремих постійних зубів і подальше вирівнювання може значно покращити посмішку та профіль.
Видаляють, як правило, четверті зуби або восьмі (зуби мудрості).
Після видалення, в процесі вирівнювання, криво розташовані зуби переміщують на простір, що звільнився, і таким чином проміжки повністю закриваються до кінця лікування.
Досить часто у дорослих альтернативою видалення для створення місця в зубній дузі є сепарація – зішліфовування емалі бічних поверхонь зубів.
ТАК, це можливо у наступних випадках:
ви орієнтувались на дешеву ціну і вибрали апарат сумнівної якості (хоча зовні він не буде відрізнятись від дорогих брекетів). Проте якість самого металу, з якого виготовлені брекети, може погано впливати на стан емалі зубів.
матеріал, який лікар – ортодонт використовує для фіксації, може мати токсичний вплив на зуби
саме «нанесення» матеріалу на брекет – якщо там є мікропростори і пори, в них будуть збиратись бактерії та наліт і під брекетом буде розвиватись карієс
і, нарешті, момент зняття апарату – «невмілі» рухи лікаря можуть «відірвати» брекети разом з кусочками емалі або зробити тріщини на ній
НІ, не шкодять емалі при дотриманні наступних умов:
- якщо брекети правильно приклеєні на зубах, без проміжків і пустоти під ними
ви вибрали якісний сертифікований апарат. Для цього запитуйте у вашого стоматолога – ортодонта фірму-виробника. Адже якісні речі не можуть коштувати дешево. А ціни на брекети у Львові дуже відрізняються у різних клініках. Ми у у нашій стоматологічній клініці використовуємо брекет-системи японського та американського виробництва, які входять в п’ятірку найкращих світових виробників.
ви впевнені у кваліфікації вашого лікаря-ортодонта, який має ортодонтичну освіту (і це не жарт, так як зараз дуже часто стоматологи загального профілю «клеять» брекети)